Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 3:53

Czym jest giełda transportowa i dlaczego warto z niej korzystać?Rozwój globalnej logistyki nie mógłby mieć miejsca bez wdrożenia rozwiązań, które pozwolą gromadzić w jednym miejscu wszystkich zainteresowanych wysyłką oraz przewozem określonego towaru. Możliwość dotarcia do sprawdzonych przewoźników nigdy nie była tak prosta jak teraz. Czym jest i jak działa giełda transportowa?

Czym jest giełda transportowa?

Giełda transportowa to nic innego jak platforma internetowa, na której swoje ogłoszenia mogą dodawać osoby chcące przewieźć ładunek we wskazane miejsce oraz osoby, które są gotowe podjąć się realizacji takiego zadania. Całość zazwyczaj przyjmuje formę licytacji, w której przewoźnicy oferują coraz niższe ceny, aż do momentu wybrania odpowiedniej firmy przez podmiot wysyłający towar. Giełda to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdej ze stron. Firmy chcące wysłać ładunek, w ciągu kilku godzin mogą znaleźć przewoźnika, a sami przewoźnicy mogą przeszukiwać giełdę, aby znaleźć wolne ładunki, które czekają na transport.

Giełda ładunków - dlaczego warto z nich korzystać?

Giełda ładunków na busa to rozwiązanie, które opłaca się niezależnie od częstotliwości wysyłania ładunków. Powody, dla których warto z nich korzystać to:

  • usprawnienie kwestii formalnych;
  • przyśpieszenie czasu realizacji dostawy produktu;
  • szybsza wymiana danych;
  • możliwość szybkiej weryfikacji kontrahenta.

Dzięki temu nawet najbardziej początkujące osoby mogę zlecić przewóz określonego ładunku bez obaw, że natrafi się na przewoźnika, który nie ma wobec niego dobrych zamiarów. Takie firmy są bardzo często wykluczane z kolejnych giełd transportowych, co zostawia miejsce na kontrahentów, którzy realnie są w stanie wywiązać się z powierzonego im zadania. Z całą pewności pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów.

Giełda transportowa - czym powinna się charakteryzować?             

Giełda wolnych ładunków na busa przede wszystkim powinna charakteryzować się szybkością. Nierzadko w danym momencie w panelu można widzieć setki zleceń. Ich automatyczne odświeżanie powinno trwać bardzo krótko, aby każdy mógł zobaczyć, na jakim etapie jest dane zlecenie. Zbyt długi czas oczekiwania może nie tylko zniecierpliwić użytkowników, ale również spowodować kosztowne błędy. Transport i przeprowadzki powinny również charakteryzować się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zapewne nikt nie chce, aby dane jego firmy oraz konkretnego zlecenia zostały opublikowane gdzieś w Internecie. Zazwyczaj są to dane wrażliwe i ich wyciek może być poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa całej firmy transportowej, której dotyczą te informacje.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)