Najnowsze wiadomości

13 kwietnia 2024 3:10

Jak wykorzystać palety drewniane?​Palety drewniane, które są dostępne na rynku, wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, handlu i logistyki. Palety zapewniają stabilne podłoże dla przechowywanych i transportowanych wyrobów i towarów.

Na rynku są dostępne palety wykonane z drewna, ale również palety plastikowe. W przypadku palet drewnianych, dostępne są palety epal - nowe i używane, ale również palety przemysłowe i wiele innych palet o różnej specyfikacji. Każda z palet posiada swoje zastosowanie. W przypadku palet drewnianych, w zależności od wymiaru, specyfikacji posiadają one określoną nośność. W zależności od chęci zastosowania, należy zweryfikować, czy dane palety się sprawdzą.

Wielu klientów korzysta ze standardowych palet epal, palet jednorazowych, palet przemysłowych - posiadają one standardowy wymiar, sprawdzą się w wielu wysyłkach. Z racji tego, że są to palety dosyć popularne i najczęściej kupowane, mogą być one dłużej w obrocie - jeżeli oczywiście nie są one uszkodzone i ich jakość na to pozwala. Jednak coraz chętniej i częściej, klienci zgłaszają zapotrzebowanie na palety nietypowe, palety niestandardowe. Palety nietypowe są produkowane pod konkretny wymiar i wymagania klienta - produkowane zgodnie z określoną specyfikacją.

Jak można zauważyć, sprzedaż internetowa bardzo szybko się rozwinęła. Wiele sklepów przez pandemię COVID-19, przeniosła swoją sprzedaż do Internetu. W obecnych czasach możemy wiele towarów zakupić przez Internet z dostawą do domu. Zastosowanie palet drewnianych w wysyłce nietypowych towarów, o niestandardowych gabarytach wiąże się z tym, że czasami paleta epal, lub paleta przemysłowa, która ma mniejsze wymiary niż sam produkt, po prostu nie sprawdzi się w takiej wysyłce. Stąd też pojawiło się coraz większe zapotrzebowanie na palety niestandardowe. Realizując wysyłki produktów o nietypowych wymiarach, wymagane jest zabezpieczenie takiego towaru przed ewentualnym uszkodzeniem.

Palety drewniane, jako palety wystawowe.

Palety wystawowe są chętnie wybierane do ekspozycji towarów w sklepach, marketach, bazarach, targowiskach, ale również w niektórych przemysłach. Palety wystawowe, są paletami małymi najczęściej wymiary 800x600 mm, ale również jako palety wystawowe są wykorzystywane palety o wymiarze 600x400 mm, zwane ćwierćpaletami. Ustawienie produktu, towaru, sprzętu na takiej palecie pozwala na odpowiednią ekspozycję dla Klientów. Ukazanie towaru na palecie z drewna może zachęcić Klienta do dokonania zakupu.

Palety drewniane do magazynu i na halę produkcyjną.

Już wiemy, że palety drewniane w tym - palety euro, palety przemysłowe możemy wykorzystywać w wysyłce towarów - w logistyce i transporcie. Palety drewniane również wykorzystywane są na halach produkcyjnych i na magazynach. Stosuje się je do przechowywania, ale i konfekcji wyrobów. Przykładowo na hali produkcyjnej można bezpośrednio z taśmy ułożyć kanistry z chemią gospodarczą, bądź kartony z butelkami ze środkiem myjącym, bądź piorącym.

Palety drewniane, jako dodatki ogrodowe - meble ogrodowe.

W odrębnym artykule pisaliśmy o tym, że palety drewniane oraz epal palety, świetnie sprawdzą się do wykorzystania, jako meble ogrodowe. Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne wykorzystanie palet w ogrodzie jako ławki ogrodowe, stół z palet, czy też fotel z palet. Palety drewniane możemy użyć również jako kwietnik. Z mniejszych palet można również wykonać donice ogrodowe. Palety drewniane, palety euro można oszlifować i pomalować na dogodny kolor specjalną farbą do drewna. Dzięki takiej zmianie możemy idealnie wpasować meble ogrodowe w każdą aranżację. Meble ogrodowe z palet świetnie sprawdzą się przy stylu boho. Palety drewniane z pełnym blatem, oraz palety nietypowe można wykorzystać na przydomowych tarasach, jako podest/ podłoga. Oczywiście palety, które chcemy wykorzystać na zewnątrz jako meble, musimy odpowiednio zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi.

Paleta z drewna, jako mała skrzyniopaleta.

Paleta drewniana z pełnym blatem o wymiarach 1200x800 mm, lub np. paleta epal w połączeniu z nadstawką paletową, może tworzyć małą skrzynię. Taką skrzynię możemy wykorzystać w gospodarstwie rolnym np. do segregacji upraw/ plonów. Taką skrzynię drewnianą możemy wykorzystać również w firmach produkcyjnych, w magazynach i na halach.

Gdzie można dokonać zakupu palet?

W obecnych czasach palety są dostępne u producentów palet, sprzedawców palet, w tartakach, oraz w centrach paletowych. W przypadku palet nietypowych, na rynku polskim jest niewielu producentów, którzy zajmują się produkcją małych ilości palet na wymiar. W sklepie Kampol Logistyka udostępniamy możliwość samodzielnej konstrukcji palety nietypowej. W sklepie dostępny jest darmowy konfigurator palet niestandardowych. Zachęcamy do wypróbowania.

Palety epal, palety jednorazowe, palety przemysłowe poza logistyką i transportem możemy wykorzystać w każdej innej dziedzinie i pomyśle.

Artykuł partnera

Komentarze (0)