Najnowsze wiadomości

25 lipca 2024 0:25

Papier do pakowania – zalety, rodzaje. Co wybrać?​Papiery opakowaniowe znów cieszą się dużym powodzeniem wśród firm. Jak wybrać odpowiedni papier do pakowania i gdzie go zamówić?

Przez długi czas branża opakowaniowa była zdominowana przez tworzywa sztuczne. Obecnie coraz częściej firmy sięgają po papier do pakowania, który jest ekologiczną alternatywą dla folii.

Sprawdź najważniejsze informacje o papierach do pakowania:

  • Dlaczego warto wybrać papier pakowy?
  • Jakie są rodzaje papierów do pakowania?
  • Jak dobrać odpowiedni papier do pakowania produktów?
  • W jaki sposób spersonalizować papier pakowy?
  • Gdzie można zamówić papier do pakowania?

Dlaczego warto wybrać papier pakowy?

Papier od wielu lat używany jest w branży opakowaniowej, natomiast obecnie znów widać coraz większe zainteresowanie tym materiałem. Stoi za nim przede wszystkim troska o środowisko naturalne, ale również względy wizerunkowe i marketingowe.

Firmy wybierające papier do pakowania mogą dzięki niemu podkreślić swoje przywiązanie do wartości takich jak ochrona środowiska, ekologia i zero waste.

Warto wskazać również, że w ostatnim czasie wielu klientów zaczęło zwracać uwagę na to, jak pakowane są produkty, co także spowodowało większą presję na firmy, aby odchodziły od folii plastikowej do pakowania.

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że papier pakowy jest dobrym materiałem opakowaniowym. Wprawdzie nie jest on odporny całkowicie na wilgoć – chyba że jest dodatkowo powlekany tworzywami – to jednak ma on właściwości amortyzacyjne oraz pozwala na ochronę przed zabrudzeniem.

Jakie są rodzaje papierów do pakowania?

Aktualnie firmy dostarczające papiery do pakowania, na przykład firma Ekspert Południe, która specjalizuje się w materiałach pakowych z papieru, mogą zaprezentować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy papierów służących jako materiały opakowaniowe.

Szary papier

Największym powodzeniem cieszy się wśród klientów szary papier do pakowania, czyli papier, który nie jest poddawany dodatkowemu bieleniu oraz barwieniu. Szary papier może być natomiast uzupełniony nadrukami, co powoduje, że ma on atrakcyjny wygląd i może skuteczniej promować firmę. Znakomicie nadaje się on do pakowania przedmiotów, jako przekładka czy materiał do wypełniania paczek w celu amortyzacji.

Pergamin i bibuła

Mniejszą gramaturę od papieru szarego ma pergaminowy oraz bibułkowy papier do pakowania. Tego typu papier jest dostępny w wielu wariantach pod kątem gramatury oraz koloru. Używany jest on między innymi do pakowania odzieży, jako przekładka, do pakowania szkła, ceramiki czy też jako dodatkowe opakowanie, by podkreślić prestiż przedmiotów.

Papier powlekany

Tego typu papier do pakowania jest dodatkowo zabezpieczony za pomocą powłoki, na przykład może być to polietylen – PE albo silikon, który pozwala na uzyskanie papieru silikonowanego. Papiery te stosowane są głównie w branży spożywczej, ponieważ charakteryzują się one większą odpornością na wilgoć. Papiery te mogą także wydłużać trwałość produktów spożywczych.

Papier gazetowy

Jako papier pakowy stosowany jest także papier gazetowy. Jest to dość cienki, lecz wytrzymały papier, który jest używany do produkcji gazet. Tego typu papier stosowany jest głównie w celu pakowania kwiatów oraz butelek alkoholi.

Jak dobrać odpowiedni papier do pakowania produktów?

Jako że w użyciu znajdują się różne rodzaje papierów do pakowania, duże znaczenie ma ich odpowiedni dobór. Tutaj pod uwagę warto wziąć zastosowanie materiału opakowaniowego.

Jak wspomniano wcześniej, szary papier do pakowania świetnie nadaje się do paczek, na przykład wysyłanych przez sklepy internetowe. Z kolei papier o niskiej gramaturze jak pergamin czy bibuła świetnie sprawdza się do dodatkowej dekoracji i ochrony delikatnych przedmiotów. Gdy z kolei celem jest pakowanie produktów żywnościowych, warto sięgnąć po papiery powlekane.

W jaki sposób spersonalizować papier pakowy?

Aby papier do pakowania uzyskał indywidualny wygląd, może być on poddany personalizacji przez wykonanie na nim nadruków. Najczęściej firmy decydują się na umieszczenie na papierze swojego logo.

Gdzie można zamówić papier do pakowania?

Papier pakowy bez nadruków oraz z nadrukami najlepiej zamawiać bezpośrednio u dostawcy, ponieważ można wtedy skorzystać z szerokiego asortymentu w niskiej cenie. Papiery do pakowania można kupować również przez internet.

Artykuł partnera

Komentarze (0)