Najnowsze wiadomości

16 czerwca 2024 8:35

Przesyłka zagraniczna wysyłana z Polski - jak to wygląda?Przez rozwój technologiczny - zarówno lepsze i szybsze możliwości transportu oraz Internet - świat stał się dla nas bardzo mały. W kilkanaście godzin możemy przenieść się niemal z jednego końca świata na drugi. Niewiele więcej czasu potrzeba także na przesłanie zagranicznej paczki kurierskiej. Wpływ ma na to jednak wiele czynników, na które musimy zwrócić uwagę przed nadaniem przesyłki. Sprawdź ten artykuł i dowiedz się jak przygotować karton do przekazania kurierowi, co wpływa na czas dostarczenia paczki oraz, jak śledzić przesyłkę zagraniczną.

Ile czasu trwa dostarczenie przesyłki zagranicznej?

Najkrótsza odpowiedź na to pytanie mogłaby brzmieć - to zależy. W przypadku wysłania paczki z Polski do jednego z krajów Unii Europejskiej czas ten wahać się może od doby do 72 godzin. Wszystko zależy od tego czy wysyłamy paczkę do najbliższych sąsiadów, czy do krajów basenu Morza Śródziemnego. Z kolei nadanie paczki poza UE wiąże się z kilkoma elementami w tym między innymi gabarytami, nadanym priorytetem oraz kwestiami prawnymi. Pisząc o tych ostatnich mowa o opłatach i kontrolach celnych, które mogą wpłynąć na wydłużenie czasu dostawy. Znaczenie ma także sposób przewożenia - paczki transportowane drogą morską również mogą mieć wydłużony czas dostarczenia. Oczywiście musimy wspomnieć o tak oczywistych rzeczach jak ekstremalne warunki pogodowe czy potencjalne wypadki.

Jak przygotować przesyłkę zagraniczną?

Przygotowanie zagranicznej przesyłki kurierskiej zależne jest oczywiście od jej zawartości, delikatności i gabarytów. Sprawdźmy, jakie wymagania ma firma kurierska, z której usług będziemy korzystać. Ważne, aby dostosować się do ich oczekiwań, aby zmniejszyć możliwość pojawienia się potencjalnych komplikacji do absolutnego minimum. Z pewnością musisz jednak zadbać o szczelne zabezpieczenie paczki zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Mimo wszelkich starań, jakie kurierzy wkładają w ochronę paczek, pamiętajmy, że mają one do przemierzenia setki, jeśli nie tysiące kilometrów. Samo śledzenie przesyłki zagranicznej jest banalnie łatwe. Każda z firm kurierskich obecnie działających na rynku przekazuje informacje o numerze paczki oraz wszelkich etapach dostarczenia przez stronę lub aplikację.

Obecnie dostarczenie paczki kurierskiej do innego kraju (a zwłaszcza tych na terenie Unii Europejskiej) jest naprawdę szybkie i proste. Oczywiście wiele zależy od kraju, do którego przekazujemy nadany list czy karton, jego wielkość i priorytet. Jeśli jednak spełnimy wszystkie niezbędne warunki firmy kurierskiej z której usług korzystamy, zostaje jedynie spokojnie śledzić przesyłkę zagraniczną i czekać na jej bezpieczne dostarczenie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)