Najnowsze wiadomości

16 czerwca 2024 7:54

Tanie przesyłki kurierskie? Pomoże firma brokerska!Przed wysłaniem przesyłki zawsze jest dylemat: z usług czyjej firmy kurierskiej skorzystać. Czy lepiej zamówić kuriera bezpośrednio, czy może skorzystać z usługi firmy brokerskiej? Postaram się przedstawić pozytywne i negatywne aspekty tychże wyborów.

Tanie przesyłki kurierskie

Najważniejszym kryterium podczas wyboru firmy kurierskiej jest cena. Najlepiej, kiedy kurier jest solidny i tani zarazem. Ta sprawa jest złożona. Większość osób twierdzi, że najlepszą opcją jest zamówienie kuriera u źródła. Teoretycznie powinno być jak w handlu: zamówienie u "producenta" bywa zazwyczaj najkorzystniejsze. Jednak wcale tak nie musi być. Otóż cena usługi w firmie kurierskiej może być droższa od ceny tej samej usługi u pośrednika. Skąd taka rozbieżność cen? Broker kurierski podpisuje specjalne umowy z wieloma firmami kurierskimi, codziennie realizuje ogrom zleceń, stąd też jest w stanie wynegocjować dużo niższe stawki za usługi przewoźników niż osoba prywatna czy firma. Dlatego klienci płacą mniej u brokera niż w danej firmie kurierskiej.


Tanie przesyłki kurierskie dla osób prywatnych


Z oferty tanich przesyłek kurierskich korzystają przede wszystkim osoby prywatne. Zdarza się, jednak że z usług brokera korzystają firmy, które mogą również otrzymać korzystne ceny. Często przedsiębiorcy podpisują umowy bezpośrednio z firmami kurierskimi, ale nie zawsze jest to opłacalne: firmy muszą co miesiąc płacić ustaloną na umowie kwotę, nawet wtedy, kiedy będzie mniej przesyłek do zrealizowania. Jeżeli wskaźnik sprzedaży ma tendencję spadkową, to umowa z firmą kurierską będzie nierentowna.

 

tania paczka kurierska

 

Tanie przesyłki kurierskie bez umowy

Zamawiając przesyłkę u brokera, nie podpisuje się umów czy deklaracji. Przesyłki zamawia się na bieżąco. Oferty są różne.
Szczególnie przy przesyłkach międzynarodowych różnice cenowe mogą być kolosalne.

Tanie przesyłki kurierskie za pobraniem 

Usługi niestandardowe: paczka za pobraniem, doręczenie w sobotę, niestandard - to tylko kilka opcji, które wpływają na cenę usługi przewozowej. Korzystając z oferty firmy brokerskiej, można wybrać tę firmę kurierską, która ma najlepszą cenę. Każdy przewoźnik inaczej liczy sobie za np. doręczenie przesyłki w jeden dzień, czy wysyłkę paczki za granicę. Tak samo wygląda usługa związana ze zwrotami- firmy kurierskie realizują je zazwyczaj w 5 do 14 dni. Większość firm brokerskich oferuje przyśpieszenie zwrotu pobrania - nawet do jednego dnia.

Jak zamówić kuriera

Jeżeli decydujemy się na ofertę usługi bezpośrednio u firmy kurierskiej, możemy sami zawieść paczkę, zamówić kuriera telefonicznie, albo poprzez stronę internetową. List przewozowy sami drukujemy albo kurier przywozi go z sobą. Za usługę płacimy kurierowi. Natomiast zamówienie kuriera za pośrednictwem brokera odbywa się tylko drogą internetową. Płatność należy zrealizować od razu, a list przewozowy wydrukować samodzielnie. Jeżeli w naszym banku możemy wykonywać przelewy online i mamy drukarkę, to skorzystanie z usług brokera nie stanowi problemu.

Komentarze (0)