Najnowsze wiadomości

16 czerwca 2024 9:02

Jak się ubiera kurierKurierzy zajmują się dostarczaniem przesyłek. Cały czas są w ruchu, dlatego potrzebują wygodnego stroju. W pracy otrzymują odzież roboczą z oznakowaniem firmowym, począwszy od koszulki, przez spodnie, bluzę, kurtkę oraz obuwie. Takie działanie zwiększa rozpoznawalność firmy kurierskiej: klient jest w stanie od razu stwierdzić, kto doręczył mu paczkę.

Ubranie dla kuriera: podstawowe elementy garderoby

Zacznijmy od podstawowych elementów garderoby, czyli koszulki, spodni oraz bluzy. Kurierzy zazwyczaj noszą polo, czyli koszulkę z kołnierzykiem, która jest bardziej elegancka niż zwykły T-shirt. Polo wykonane z dobrej jakości dzianiny bawełnianej, będzie delikatne, przyjazne dla skóry i przewiewne. To bardzo ważne, ponieważ doręczyciele paczek nierzadko muszą wchodzić na trzecie – czwarte piętro na piechotę. W wielu starszych blokach brakuje windy. Dodatkowo przesyłki mogą ważyć nawet trzydzieści – trzydzieści pięć kilogramów. To bardzo wyczerpująca praca! Dlatego ubranie powinno być wygodne i nie może krępować ruchów.

Jeśli chodzi o spodnie, w tym przypadku ważną cechą są liczne kieszenie. Można do nich włożyć m.in.:

  • terminal, niezbędny kiedy klient musi zapłacić za przesyłkę,
  • identyfikator, w razie potrzeby weryfikacji tożsamości,
  • telefon komórkowy, aby kurier mógł szybko skontaktować się z odbiorcą, jeśli nikogo nie zastanie w domu.

Nie zapomnijmy o bluzie! Bluzy męskie dla kuriera również muszą być wykonane z oddychających oraz – bardzo ważne – wytrzymałych materiałów. Bluza jest mocno eksploatowana, ponieważ przydaje się o każdej porze roku. Ponadto istotne jest, aby nie była zbyt obcisła. Luźny fason zapewni swobodę ruchów nawet przy wnoszeniu najcięższych przesyłek.

Okrycie wierzchnie dla kuriera

Elementem stroju kuriera jest również kurtka. Kurierzy dostarczają paczki w każdą pogodę, potrzebują zatem ciepłej, wygodnej kurtki, która ochroni przed wpływem warunków atmosferycznych, w tym przed deszczem, śniegiem i zimnem. Ciepło i wygodę zapewni kurtka pikowana męska, która jest również bardzo lekka.

Dodajmy także, że kurtka powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów i nie może ograniczać ruchów w momencie wyciągania paczek z samochodu dostawczego lub ich wnoszenia.

bluzy męskie

Buty dla kuriera

Odzież robocza dla kuriera to również buty, które powinny charakteryzować się:

  • antypoślizgową podeszwą, chroniącą przed przewróceniem się na śliskim podłożu,
  • stalowym podnoskiem, zabezpieczającym palce przed skutkami upadku ciężkich przedmiotów znajdujących się w paczkach,
  • izolacją przed zimnem,
  • wysoką trwałością.

Warto również wspomnieć o czapce z daszkiem, stanowiącej ochronę przed słońcem i wiatrem. Również na niej może znajdować się oznakowanie firmowe! Najważniejsze jest jednak, aby ubranie dla kuriera było wygodne i nie utrudniało wykonywania pracy.

Komentarze (0)