Najnowsze wiadomości

16 czerwca 2024 8:54

Popularni przewoźnicy: kurier UPSUPS powstał w roku 1907 w USA jako firma zajmująca się dystrybucją paczek. Dzisiaj to ogromny koncern warty wiele miliardów dolarów.

Kurier UPS

UPS to przedsiębiorstwo globalne i znane na całym świecie. To lider w świadczeniu wyspecjalizowanych usług logistycznych i transportowych. Zarządza codziennie przepływem danych, towarów i środków finansowych w 200 krajach świata.

UPS to przede wszystkim firma kurierska zajmująca się transportowaniem i dostarczaniem przesyłek pod wskazany adres. UPS swoim klientom oferuje szybki czas dostawy oraz atrakcyjne ceny. Osoby, które prowadzą sklep i wysyłają duże ilości paczek mogą zamawiać odbiór na stronie firmy. Resztę wykonuje za nich sam kurier. To znaczna oszczędność czasu.

Kurier UPS - śledzenie przesyłki

Każdy, wysyłający i czekający na przesyłkę, lubią wiedzieć gdzie się ona w danym momencie znajduje i kiedy dotrze do celu. UPS umożliwia śledzenie swoich przesyłek bezpośrednio na stronie internetowej. Opcji jest co najmniej kilka.

Monitorowanie przez numer - na stronie UPS znajduje się okienko, w którym należy wpisać numer przesyłki składający się z 25 znaków. Znajduje się on na etykiecie zaraz nad kodem kreskowym. Za jego pomocą można śledzić dokładnie gdzie paczka się znajduje i czy została już doręczona do adresata. Aktualizacja statusu na stronie odbywa się co godzinę.

UPS InfoNotice (Awizo)  - kiedy kurier nie zastaje odbiorcy w domu, może zostawić mu wówczas informację o próbie doręczenie przesyłki zakończonej niepowodzeniem. To UPS InfoNotice.Wówczas na stronie UPS można wpisać 12-cyfrowy kod UPS InfoNotice znajdujący się na kartce zostawionej przez kuriera. Pozwala on na monitorowanie przesyłki i śledzenie jej lokalizacji.

Referencyjny - w czasie tworzenia przesyłki można jej nadać specjalny numer referencyjny odróżniający ją od pozostałych paczek. To szansa na jej łatwiejsze śledzenie. Dzięki takiemu numerowi można bardzo łatwo koordynować system rozliczania przesyłek. Znając go można bez problemu dowiedzieć się gdzie aktualnie znajduje się przesyłka. Klient dostaje wówczas informację z numerem zamówienia, numerem zlecenia oraz numer listu przewodowego. Jak skorzystać z tej opcji? Na stronie UPS trzeba wybrać opcję - śledź na podstawie numeru referencyjnego.

Śledzenie przez e-mail - poczta email daje klientowi możliwość monitorowania jednocześnie nawet 25 przesyłek. W tym celu wystarczy jedynie skontaktować się z UPS i podać numer monitorowania. W informacji zwrotnej klient otrzymuje szczegółowe dane dotyczące przesyłek. Adres email na jaki należy się skontaktować jest widoczny po  zaznaczeniu opcji - monitoruj za pośrednictwem email.

Śledzenie przez SMS - informacje o aktualnym statusie paczki można otrzymywać też drogą smsową. Trzeba jednak wcześniej upewnić się czy an telefonie nie jest przypadkiem zablokowana funkcja identyfikacji dzwoniącego. Poza tym trzeba mieć dostęp do internetu i bez problemu odbierać smsy. Bliższe informacje  na ten temat można oczywiście znaleźć na stronie www UPS.

 

 

Komentarze (0)