Najnowsze wiadomości

24 maja 2024 3:03

E-przesyłka - jak to działa?E-przesyłka to jedno z nowszych rozwiązań, które oferowane jest klientom e-sklepów. E-przesyłka to nie przesyłka elektroniczna jak mogłoby się wydawać. Jest to tańsza wersja tradycyjnej formy nadania oraz odbioru paczek. Paczka nadawana jest do placówki oddawczej najpóźniej trzy dni po dniu nadania. Klient może zgłosić się po odbiór przesyłki po otrzymaniu specjalnej wiadomości. 

e-przesyłka / paczka48 odbiór w punkcie

Przesyłka elektroniczna, a e-przesyłka to dwie zupełnie różne formy nadania. E-przesyłka jest niczym innym jaki formą tradycyjnej przesyłki, lecz odbiorca nie dostaje jej do rąk własnych. Paczka trafia do punktu, znajdującego się w pobliżu, gdzie oczekuje na odebranie przez odbiorcę. Informacja o obecności przesyłki zostaje wygenerowana mailowo lub za pomocą SMSa. Klient ma 7 dni na odbiór paczki. Z reguły paczka dostarczana jest w ciągu 48h do miejsca odbioru. 

e-przesyłka / paczka48 odbiór w punkcie - co to znaczy?

Po dostarczeniu przez kuriera e-przesyłki czyli paczki48 do wskazanego miejsca, pozostaje ona gotowa do odbioru w czasie nie dłuższym, niż 7 dni. Na początku były to głównie miejsca typu: sklepy, biura podróży oraz punkty usługowe działające w ramach DHL SERVICE POINT, Kioski Ruchu oraz salony prasowe Ruch. Obecnie możliwe jest odbieranie paczek bezpośrednio na poczcie. 

e-przesyłka / paczka48

Nowa metoda jaką jest odbiór e-przesyłek w punkcie odbioru z pewnością stała się oszczędnym rozwiązaniem. E-przesyłka jest jedną z najtańszych opcji, która zaliczana jest do najniższej kategorii wagowej. Kosztuje ona zaledwie 7 zł. To wygodny sposób na to, aby odebrać przesyłkę w dogodnym miejscu i czasie przy okazji codziennych czynności. Poczta Polska z roku na rok sukcesywnie poszerza liczbę miejsc, w których można odebrać paczkę.

e-przesyłka / paczka48 - odbiór w punkcie allegro

E-przesyłka, czyli usługa typowo należąca do Poczty Polskiej dla e-handlowców dostępna jest na allegro to tzw odbioru w punkcie. Ponad 1200 placówek pocztowych umożliwia odbiór e-przesyłki. Po wprowadzeniu przez allegro opcji odbiór w punkcie, większość sprzedawców zdecydowała się na skorzystanie z obecnej metody. Sprzedawcy mogą wówczas dostarczać zakupione przedmioty prosto do wybranego miejsca przez odbiorcę, bez bezpośredniego kontaktu z nim. 

e-przesyłka / paczka48 odbiór w punkcie - jak to działa?

Podczas robienia zakupów online należy wybrać opcje dostawy Poczta Polska Odbiór w Punkcie. Później wybrać miejsce z mapy lub wpisać adres dogodnego punktu. Przesyłki są dostarczane standardowo 1-go lub 2-go dnia od nadania. Nadając paczkę do punktu odbioru należy pamiętać o wpisaniu adresu, kodu pocztowego oraz nazwy miejsca, gdzie ma zostać doręczona. Istnieje możliwość skorzystania z opcji przesyłki Paczka + z opcją Odbiór w Punkcie. W efekcie koszty zostaną obniżone o 1,90 zł. Biorąc pod uwagę usługi kurierskie, opcja Odbiór w Punkcie oferowana jest bez dodatkowych opłat. Co więcej, istnieje możliwość odebrania przesyłki w punkcie odbioru także przez inną osobę, niż tą do której paczka została zaadresowana. 

Komentarze (0)