Najnowsze wiadomości

24 lipca 2024 23:02

Jak wybrać dobry wózek dwukołowy – młynarkę?Wózki dwukołowe, czyli tak zwane młynarki posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Sprzęty tego rodzaju świetnie sprawdzają się w transporcie bliskim różnych rodzajów ładunków – w magazynach, halach produkcyjnych, sklepach czy nawet w domu. Jak wybrać najlepszy wózek dwukołowy?

Transportowe wózki dwukołowe doskonale nadają się do przewożenia różnych ładunków – paczek, worków, wysokich i wąskich przedmiotów. Z tego też względu wykorzystywane są one w wielu miejscach, gdzie ważny jest wygodny, bezpieczny i szybki transport bliski.

Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć różne rodzaje wózków transportowych dwukołowych. Czym warto się kierować przy wyborze takiego sprzętu?

1. Konstrukcja wózka dwukołowego


Aby wózek dwukołowy mógł służyć nam przez długi czas, warto wybrać taki model, który będzie wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów.

Przykładowo, firma KAR STAL specjalizująca się w produkcji wózków tego typu w Polsce, wykorzystuje grubościenne rury i profile i stosuje dodatkowe wzmocnienia. Dzięki temu mogą one posłużyć na lata! Można zapoznać się z nimi bliżej na stronie: https://karstal.pl/42-mlynarki .

2. Ładowność wózka dwukołowego


Wózki dwukołowe posiadają ładowność powiązaną z ich wymiarami oraz z konstrukcją. Maksymalna ładowność wynosi około 300 kg.

3. Wymiary platformy wózka dwukołowego


Wózki dwukołowe pozwalają na przewożenie ładunków różnych typów. Ich ładowność powiązana jest wówczas z wymiarami platformy wózka.

Najczęściej spotykane modele posiadają platformy o wymiarach 20 x 40 cm lub 40 x 40 cm.

4. Koła w wózku dwukołowym


Na komfort obsługi wózka dwukołowego wpływają zamontowane w nim koła. Właśnie dlatego przy zakupie tego typu wózka warto zwrócić uwagę na ich rodzaj.

Dobra młynarka powinna posiadać koła o średnicy około 20 cm. Na nawierzchnie płaskie rekomenduje się koła gumowe, z kolei na nawierzchnie nierówne lepiej sprawdzają się koła pompowane.

5. Rączki wózka dwukołowego


O wygodzie obsługi będzie decydowała także rączka zastosowana w wózku dwukołowym. Sprzęt tego rodzaju powinien być wyposażony w wygodne rączki wykończone nakładkami antypoślizgowymi, które ułatwiają prowadzenie wózka.

Konstrukcja rączek powinna być wzmocniona, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko związane z urazami powstałymi przy upadku ładunku na prowadzącą wózek osobę.

Za dobrej jakości wózek dwukołowy – młynarkę trzeba będzie zapłacić od około 150 złotych do 300 złotych w zależności od jego konstrukcji oraz ładowności. Zamówienia można składać również on-line!

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)