Najnowsze wiadomości

13 kwietnia 2024 2:20

Tani kurier – porównanie cen przesyłek kurierskichJak wybrać kuriera, aby nie przepłacać, a jednocześnie być zadowolonym z jego usług? To bardzo proste! Należy wybrać sprawdzone firmy i porównać ich oferty! Nie trzeba daleko szukać, jeśli możemy skorzystać z pomocy Internetu. Jeśli interesuje Cię, ile kosztuje najtańsza wysyłka u różnych kurierów, to świetnie trafiłeś. Przedstawimy zestawienie największych firm, które oferują swoje usługi w Polsce. Tani kurier już na Ciebie czeka!

Firmy kurierskie w Polsce – jakie są najpopularniejsze?

Na polskim rynku istnieje kilkadziesiąt firm kurierskich. Jednak nie wszystkie są tak samo znane i często wybierane. Na podstawie zebranych danych z rankingów i porównań można jednoznacznie stwierdzić, którzy kurierzy są najpopularniejsi w Polsce. Zacznijmy od tych, którzy wywodzą się właśnie z naszego kraju. Jest to oczywiście Pocztex – kurier Poczty Polskiej. Druga firma to każdemu znany kurier InPost, który zrewolucjonizował dostarczanie przesyłek za sprawą paczkomatów! Jeśli chodzi o zagraniczne firmy, które działają na terenie naszego kraju, to najbardziej znane są: DPD, DHL, GLS, UPS oraz FedEx. 

Porównanie cen przesyłek kurierskich – tani kurier

Tani kurier powinien być także pewny i rzetelny. Dlatego właśnie w porównaniu umieściliśmy te najbardziej znane firmy, które każdy może samodzielnie sprawdzić i ocenić. Oprócz podania najtańszej opcji dostawy weźmiemy pod uwagę także termin dostawy paczki. Takie dwie informacje są najbardziej przydatne przy wybieraniu kuriera. A więc zaczynamy wycenę – przesyłki kurierskie różnych firm!

Który kurier jest najtańszy?

Najtańszą opcją wysyłki paczki jest kurier InPost, a także skorzystanie z usług Paczki w Ruchu. Czym jest druga z nich? Dostarczanie paczek opiera się na nadawaniu i odbieraniu przesyłek w różnych placówkach kiosków Ruch. Bardzo tania wycena opiera się właśnie na dostarczaniu przesyłek kurierskich do wyznaczonego punktu, do kiosku lub jak w przypadku InPost, do paczkomatu. Ceny zaczynają się już od kilku złotych! Najtańsza Paczka w Ruchu kosztuje 6,31 zł, a paczkomat InPost to cena od 8,99 zł. 

Kolejne miejsce zajmuje także kurier InPost, tym razem w opcji dostawy spod drzwi do drzwi! Taka oferta jest droższa o kilka złotych. Najtańsza opcja kosztuje 14,48 zł. Trochę droższe oferty ma kurier DPD (cennik DPD) oraz kurier DHL (cennik DHL). Pierwsza firma dostarcza przesyłki już za 14,99 zł, a druga od 15,66 zł. Najdroższymi w zestawieniu okazują się kurierzy FedEx oraz UPS. W pierwszej firmie zapłacimy minimum 17,85 zł. Kurier UPS jest dużo droższy od reszty przedstawianych ofert. Jego cennik zaczyna się od 28,13 zł. 

Który kurier jest najszybszy?

W ciągu jednego dnia roboczego przesyłki kurierskie dostarcza kurier DHL, DPD oraz UPS. Najdłuższy czas dostawy ma Paczka w Ruchu – nawet do 4 dni roboczych. Warto także te informacje wziąć pod uwagę przy porównywaniu kurierów i wyborze jednego z nich. Jeśli chcemy sprawdzić, który z nich będzie najbardziej korzystny dla naszej paczki, możemy porównać ceny bezpośrednio dla podanych wymiarów i wagi!

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)